SEO HİZMETLERİ

E-ticaret SEO Hizmetleri

E-ticaret SEO hizmetleri, potansiyel müşteri oluşturma, web siteleri için mevcut yapıdan daha geniş ve derinlikli bir çalışmayı kapsar. E-ticaret web sitelerinde genellikle çok büyük ürün katalogları, optimize edilecek binlerce web sayfası, karmaşık yinelenen içerik sorunları (özellikle ürün sayfalarıyla ilgili), tüm site genelinde benzersiz içerik eksikliği, zayıf URL yapısı ve kusurlu bir ürün kategorisi bulunur.

E-Ticaret Siteniz Görünür Olsun

Dünyadaki tüm insanların yaklaşık %60’ının internet erişimi var. Bunu göz önünde bulundurarak, online mağazalar satışlarını yıldan yıla artırıyor ve perakende e-ticaret karı gün geçtikçe büyümekte ve artmaktadır.

Peki başarılı bir e-ticaret işi yürütürken en önemli olan konu nedir? Cevap basit: web sitesi trafik verileri.

Pazarlarda artan rekabet ile doğru kullanıcıları çevrimiçi mağazaya çekmek daha da zorlaşıyor. Bu günlerde E-ticaret SEO, endüstride gerçekten bir adım öne geçmenin kesin bir yolu gibi görünüyor. E-ticaret satışlarını artırmanın ve çevrimiçi mağaza dönüşümünüzü tamamen artırmanın yanıtı olabilecek bu sürekli ve iyi planlanmış süreçtir.

E-ticaret SEO Şirketinde Nelere Bakmalı?

Bir E-ticaret SEO ajansı stratejik planlamada usta olmalı, SEO ve SEO ile ilgili İnternet pazarlama disiplinlerinde uzmanlığa sahip derin bir kadroya sahip olmalı ve son derece güçlü kampanya yönetimi becerilerine sahip olmalıdır. Bu özelliklere duyulan ihtiyaç, bir E-ticaret SEO kampanyasının birkaç önemli unsurunu inceledikten sonra netleşir.

  • Ürün sınıflandırması, E-ticaret SEO‘sunda çok önemli bir faktördür ve ayarlamalar gerektirebilir. Sağlam bir ürün sınıflandırma stratejisi, arama motorunun daha önemli sayfaları daha az önemli sayfalardan ayırt edebilmesi için gereklidir. Sayfalara Google için uygun şekilde öncelik vermelidir.
  • Anahtar kelime araştırması, E-ticaret SEO hizmetlerinin kapsamlı ve hiç bitmeyen bir yönüdür, başlı başına muazzam bir projedir. E-ticaret firmaları, satışlarının önemli bir yüzdesi için organik trafiğe ihtiyacı olduğundan, yalnızca bir avuç yüksek hacimli stratejik anahtar kelimeden değil, aynı zamanda birleşik hacmi önemli olan yüzlerce veya binlerce alakalı anahtar kelimeden de trafik yakalamaları gerekir.

E-Ticaret SEO Neden Bu Kadar Önemlidir?

E-ticaret pazarı son derece hızlı gelişiyor ve her yıl daha da güçleniyor. Pazarın gelişmesiyle birlikte, pazar kârından pay almak için artan zorluk sürekli olarak artmaktadır. Bu nedenle, iyi yürütülen e-ticaret süreçleri ve web sitesi optimizasyonları hiç bu kadar önemli olmamıştı. Bu noktada, e-ticaret SEO‘nun kendine has özellikleri olduğunu anlamalısınız .

E-ticaret için SEO‘nun anlaşılması önemli olan bazı özellikleri vardır . Bunların arasında şunları bulacaksınız:

  • Web sitesinin karmaşıklığı E-ticaret siteleri, alt sayfalar açısından zengin oldukları için genellikle normal iş sitelerinden daha zordur. Bu durumda, SEO uzmanlarının bazen site içi SEO öğeleri, içerik optimizasyonu ve bağlantı oluşturma açısından çalışacakları yüzlerce farklı işletme, kategori ve ürün sayfası bulunur.
  • Pazarın yüksek rekabet gücü daha önce de belirtildiği gibi, e-ticaretin hızlı gelişimi bu alanı oldukça rekabetçi hale getirdi. Her gün yeni e-mağazalar oluşturuluyor ve Google arama sonuçlarında üst sıralarda yer alma mücadelesi daha da zorlaşıyor. Bunu akılda tutarak, SEO Uzmanları, güçlü yönleriyle oynamak ve çevrimiçi mağazaları hedef grubun dikkatine sunmak için işletmelerin içine dalar.
  • Her e-ticaret farklıdır  E-ticaret büyük bir pazar olmasına rağmen, farklı ürün kategorilerini ve endüstrileri temsil eden çevrimiçi mağazaları bir araya getirir. Bu nedenle, her çevrimiçi mağazanın en iyi sonuçları alabilmesi için bireysel bir e-ticaret SEO yaklaşımına ihtiyacı olacaktır.

ERT Medya İle E-Ticaret SEO Çalışmaları Nasıl Yapılır?

Web sitesi trafiğinin büyümesi ve satışların artması üzerinde gerçek bir etkisi olan etkili pazarlamaya inanıyoruz.

SEO Stratejiniz Hakkında Konuşalım

Web sitenizi Google’da daha üst sıralara çıkarmak için yapılması gerekenleri biliyoruz.